Medarbejdere

Titel Enhed Tlf. E-mail
Jens Abildskov Abildskov, JensLektorDTU Kemiteknik45 25 29 05ja@kt.dtu.dk
Adem Rosenkvist Nielsen Aouichaoui Aouichaoui, Adem Rosenkvist NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemiteknik60 56 27 05arnaou@kt.dtu.dk
Fiammetta Caccavale Caccavale, FiammettaPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikfiacac@kt.dtu.dk
Deborah Carberry Carberry, DeborahPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikdebca@kt.dtu.dk
Nerea Uri Carreno Carreno, Nerea UriPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikneca@kt.dtu.dk
Simoneta Caño de Las Heras Caño de Las Heras, SimonetaPh.d.-studerendeDTU Kemitekniksimoca@kt.dtu.dk
Carlos Domingo-Felez Domingo-Felez, CarlosPostdocDTU Kemiteknikcadf@kt.dtu.dk
Yuanmeng Duan Duan, YuanmengPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikyuadu@kt.dtu.dk
Xavier Flores Alsina Flores Alsina, XavierSeniorforskerDTU Kemiteknik45 25 29 67xfal@kt.dtu.dk
Hariklia N. Gavala Gavala, Hariklia N.LektorDTU Kemiteknik45 25 61 96hnga@kt.dtu.dk
Krist V. Gernaey Gernaey, Krist V.ProfessorDTU Kemiteknik45 25 29 70kvg@kt.dtu.dk
Aliyeh Hasanzadeh Hasanzadeh, AliyehPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikalhas@kt.dtu.dk
Jakob Kjøbsted Huusom Huusom, Jakob KjøbstedLektorDTU Kemiteknik45 25 28 01jkh@kt.dtu.dk
Amalie Vang Høst Høst, Amalie VangPh.d.-studerendeDTU Kemiteknik42 21 67 23avahos@kt.dtu.dk
Maryam Jamshidzadeh Jamshidzadeh, MaryamPostdocDTU Kemiteknikmajam@kt.dtu.dk
Katarzyna Anna Jankowska Jankowska, Katarzyna AnnaPostdocDTU Kemiteknikkatjan@kt.dtu.dk
Claire Jarrosson Moral Jarrosson Moral, ClaireTeknikerDTU Kemiteknik55 22 30 81cjmo@kt.dtu.dk
Jesper Wang Jensen Jensen, Jesper WangPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikjewaj@kt.dtu.dk
Anja Ninett Jensen Jensen, Anja NinettAdministrativ koordinatorDTU Kemiteknik21 32 49 64anjani@kt.dtu.dk
Gunnar Eigil Jonsson Jonsson, Gunnar EigilEmeritus lektorDTU Kemiteknik45 25 29 46gj@kt.dtu.dk
Isabella Jul-Jørgensen Jul-Jørgensen, IsabellaPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikisjan@kt.dtu.dk
Peter Jul-Rasmussen Jul-Rasmussen, PeterPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikpjras@kt.dtu.dk
Helena Junicke Junicke, HelenaAdjunktDTU Kemiteknikheljun@kt.dtu.dk
Sten Bay Jørgensen Jørgensen, Sten BayProfessor EmeritusDTU Kemiteknik45 25 28 72sbj@kt.dtu.dk
Johann Kaiser Kaiser, JohannPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikjokais@kt.dtu.dk
Ulrich Krühne Krühne, UlrichLektorDTU Kemiteknik45 25 29 60ulkr@kt.dtu.dk
Pascal Leonov Leonov, PascalPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringpasleo@dtu.dk
Pascal Leonov Leonov, PascalPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikpasleo@dtu.dk
Xianhui Li Li, XianhuiPostdocDTU Kemiteknikxialia@dtu.dk
Simon Brædder Lindahl Lindahl, Simon BrædderPh.d.-studerendeDTU Kemitekniksimbr@kt.dtu.dk
Marina Linova Linova, MarinaPostdocDTU Kemiteknikmarlin@kt.dtu.dk
Yiqi Liu Liu, YiqiPostdocDTU Kemiteknikyiqli@kt.dtu.dk
Pau Cabañeros Lopez Lopez, Pau CabañerosVidenskabelig assistentDTU Kemiteknikpacalo@kt.dtu.dk
Carina Loureiro da Costa Lira Gargalo Loureiro da Costa Lira Gargalo, CarinaPostdocDTU Kemiteknik45 25 29 55carlour@kt.dtu.dk
Anna Lymperatou Lymperatou, AnnaPostdocDTU Kemiteknikalym@kt.dtu.dk
Gitte Læssøe Læssøe, GitteSekretærDTU Kemiteknik45 25 29 81gnie@kt.dtu.dk
Julie Østerby Madsen Madsen, Julie ØsterbyPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikjosma@kt.dtu.dk
Atli Freyr Magnusson Magnusson, Atli FreyrPh.d.-studerendeDTU Kemiteknik26 37 81 60afrmag@kt.dtu.dk
Alina Anamaria Malanca Malanca, Alina AnamariaPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikalanma@kt.dtu.dk
Magdalena Malankowska Malankowska, MagdalenaPostdocDTU Kemiteknikmagma@kt.dtu.dk
Seyed Soheil Mansouri Mansouri, Seyed SoheilLektorDTU Kemiteknik45 25 29 07seso@kt.dtu.dk
Edite Maria Tiago Gomes Martins Martins, Edite Maria Tiago GomesAkademisk medarbejderDTU Kemiteknikemati@kt.dtu.dk
Antonios Melas Melas, AntoniosPh.d.-studerendeDTU Kemiteknik50 11 79 00antm@kt.dtu.dk
Kristian Meyer Meyer, KristianPostdocDTU Kemiteknikkrismey@kt.dtu.dk
Meisam Mohammadi Amin Mohammadi Amin, MeisamPostdocDTU Kemiteknikmmoam@kt.dtu.dk
Vicente Tomás Monje López Monje López, Vicente TomásVidenskabelig assistentDTU Kemiteknik45 25 55 10vtml@kt.dtu.dk
Monica Muldbak Muldbak, MonicaPh.d.-studerendeDTU Kemiteknik45 25 29 11monm@kt.dtu.dk
Nima Nazemzadeh Nazemzadeh, NimaPh.d.-studerendeDTU Kemitekniknimnaz@kt.dtu.dk
Johan le Nepvou de Carfort Nepvou de Carfort, Johan leVidenskabelig assistentDTU Kemiteknikjlne@kt.dtu.dk
Leander Adrian Haaning Petersen Petersen, Leander Adrian HaaningPostdocDTU Kemiteknikleape@kt.dtu.dk